SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 35
Najnowszy użytkownik: aturotot

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dyplom JUNIOR AWARD

SP3POW dnia 13 maj 2012 · 0 komentarzy · 2936 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomy Zewsząd słychać powszechne narzekania na słabą działalność klubów, oraz niewielką ilość młodych adeptów garnących się do krótkofalarstwa.

Tymczasem patrząc na to z jakim zaangażowaniem podchodzą do naszego hobby najmłodsze osoby szkolone w klubie SP3POW, można przypuszczać że podobni entuzjaści są wszędzie. Zapewne wśród uczniów szkól podstawowych i gimnazjów znajdzie się wielu chętnych szukających alternatywy do siedzenia przy komputerze i codziennej nudy. Naturalnym podmiotem predysponowanym do wzięcia na siebie spraw związanych z aktywizacją młodzieży są kluby krótkofalarskie. Ponieważ najlepszym impulsem do podjęcia jakiejkolwiek czynności jest przynęta, wpadliśmy na pomysł wydawania dyplomu dla najmłodszych radioamatorów, który będzie wydawany pod patronatem Polskiego Związku Krótkofalowców.

Regulamin dyplomu do pobrania w pliku PDF znajduje się tutaj. Jedyną różnicą w zdobywaniu punktów jaką znamy jest to, że do tej pory zawsze się słyszało na paśmie:

-...stacja rozdaje X punktów do dyplomu Y...

Teraz będzie to brzmiało:

- ...stacja zbiera punkty do dyplomu Junior Award. Proszę o przysłanie karty QSL z moim imieniem [w przypadku pracy pod znakiem klubowym].

Dyplom nie pretenduje do miana jakiegoś wyczynu, jest przecież adresowany do najmłodszych adeptów krótkofalarstwa. Jednak niektóre rygory obowiązujące w "dorosłym" krótkofalarstwie powinny być zachowane. W końcu ma mieć też w pewnym sensie wymiar edukacyjny... Gradacja punktacji została ustalona tak, aby otrzymanie dyplomu przynajmniej na podstawowym poziomie było w miarę łatwe. Mamy nadzieję, że trud włożony w zdobywanie kolejnych stopni dyplomu nie okaże się zbyt wielki, a starsi koledzy będą przychylni młodzieży w rozwijaniu krótkofalarskiej pasji. Wymóg zaliczania łączności potwierdzonych kartami QSL sprawia, że punkty - zanim spłyną pierwsze QSL-ki zbiera się dość wolno. Jednak następne przychodzą coraz częściej i czas poświęcony na zdobycie kolejnych klas wcale nie musi być długi.

Mamy nadzieję, że dyplom okaże się dobrym posunięciem na drodze popularyzacji krótkofalarstwa, szczególnie mając na względzie okazję zbliżającego się 1 czerwca Dnia Dziecka i ogłoszonego przez IARU 18 czerwca Kids Day.

Życzymy wszystkim radości i sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Link do regulaminu dyplomu JUNIOR AWARD>>>

Prosimy wszystkich o kilka dni cierpliwości w sprawie strony wizualnej dyplomu. Przedstawienie projektu graficznego nieco nam się przeciągnie. Chcemy aby miał jak najbardziej atrakcyjną formę. Prosimy o wyrozumiałość, postaramy się pokazać go jak najszybciej.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja