SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: aturotot

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Na spotkaniu jubileuszowym

SP3POW dnia 26 maj 2016 · 0 komentarzy · 1468 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweJuż od niedzielnego przedpołudnia 22 maja rozpoczęliśmy montaż anten i rozstawianie całej "infrastruktury" klubowej na terenie Stanicy Harcerskiej na Piaskach. W pracach brała udział niemal cała nasza ekipa wspomagana przez pierwszych gości, których z każdą chwilą przybywało. W sumie tego dnia przez naszą leśną polanę przewinęło się ok. trzydziestu osób.
Najszybciej jak się dało uruchomiliśmy radiostację. Niewiele czasu było trzeba, aby nasze dziewczyny spowodowały spory pileup na paśmie na którym pracowały. Później do radia zasiadł Sławek SQ3OOK, który specjalnie na ten dzień przygotował kilka okolicznościowych obrazków nadawanych w modzie SSTV. Cały czas trwały ożywione dyskusje. Nie tylko udzielaliśmy szczegółowych informacji na tematy związane z dotychczasową działalnością klubu oraz zamierzeniami na przyszłość. Również zaproszeni goście mieli okazje zaprezentować spory przekrój swoich zainteresowań, powiązanych nieraz z pracą zawodową. Do najciekawszych należały informacje Tomka SQ3KRO o Obserwatorium Astrogeodynamicznym w Borowcu z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Absolutnym przebojem tego dnia okazały się wspomnienia z wyprawy na VP6DX prezentowane przez Leszka SP3DOI. Oglądaliśmy zdjęcia i słuchaliśmy go z takim zainteresowaniem, że dopiero pod koniec zorientowaliśmy się że dawno już minęła godzina 17:00, o której mieliśmy startować w VIII turze Zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Wszystkich tych którzy chcieli wziąć w nich udział spoza terenu stanicy, w tym miejscu serdecznie przepraszamy. Zawody rozpoczęły się z 45 minutowym opóźnieniem.

Przy kiełbaskach pieczonych na ognisku czas miło płynął aż do późnych godzin wieczornych. Ostatni goście pomagali zwijać anteny i porządkować teren. Mamy nadzieję, że każdy wyniósł z tego dnia miłe wspomnienia, a dobre kontakty z harcerzami zaowocują w przyszłości kolejnymi udanymi wydarzeniami.
Zdjęcia z jubileuszu w galerii klubowej

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja