SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: aturotot

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Po SP DX Contest

SP3POW dnia 05 kwiecień 2016 · 0 komentarzy · 1555 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyKolejne zawody już za nami.
W pierwszy weekend kwietnia postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli naszą tradycyjną imprezę powitania wiosny, ze startem w najważniejszych polskich zawodach - SP DX Contest. Wybraliśmy terenowe QTH na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Kierownictwu oraz wszystkim członkom Aeroklubu za udostępnienie wspaniałej lokalizacji i pomoc logistyczną w miejscu biwakowania.
Dodatkowo niejako powróciliśmy do korzeni, ponieważ już wkrótce przypada piąta rocznica powstania klubu SP3POW, a jak wiadomo nasze debiutanckie wyjście w eter miało miejsce właśnie na lotnisku podczas I Festynu Lotniczego w Michałkowie.
Na zawody specjalnie przygotowaliśmy lekką 3-el. Yagi na 28 Mhz. Niestety propagacja nie rozpieszczała i praktycznie nie mieliśmy szans na robienie łączności na tym paśmie. Również niższe pasma chodziły bardzo słabo, co zaowocowało ledwie połową liczby QSO którą sobie początkowo zakładaliśmy... Dysponując tylko antenami drutowymi, dipolami od 3,5 do 14 MHz zrobiliśmy chyba wszystkie stacje które my słyszeliśmy i które nas słyszały. Zobaczymy jak w takich warunkach wypadniemy na tle innych stacji.
Ale na takiej imprezie nie samymi łącznościami krótkofalowiec żyje. Powitanie Wiosny w gronie przyjaciół i sympatyków klubu, należy uznać za niezwykle udaną, pierwszą w tym roku klubową imprezę terenową. Czas planować następne!
Link do galerii zdjęć

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja