SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: aturotot

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Podsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'

SP3POW dnia 01 styczeń 2016 · 0 komentarzy · 1867 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościowe

31 grudnia o północy zakończyła się akcja "Grudzień miesiącem YOTA 2015". Czynnych w eterze było 40 stacji, które łącznie wykonały 81517 QSO. Za więcej niż 5 łączności z różnymi stacjami YOTA można otrzymać dyplom - brązowy(5), srebrny(10), złoty(15) lub platynowy(25). Informacje o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie akcji: http://www.ham-yota.com/december-yota-month/.
Z każdego kraju w akcji mogły wziąć udział dwie stacje. Jedynym reprezentantem Polski był Ostrowski Klub Krótkofalowców, pracujący pod znakiem okolicznościowym SP3YOTA. Zgodnie z założeniem, w większości QSO operatorami stacji byli młodzi członkowie klubu SP3POW.

Stacja SP3YOTA wykonała 2305 łączności z 59 krajami świata. Pracowaliśmy w modulacji SSB, CW, PSK31,63,125, FSK441, RTTY, SSTV i FM na pasmach od 3,5 do 145 MHz. Nie są to rezultaty na miarę naszych ambicji, ale możliwości. Z powodu umiejscowienia pomieszczenia klubowego w szkole, dostosowujemy się do rytmu pracy tej placówki. Odpada więc praca w nocy i święta. Do tego dochodzi czas poświęcony na naukę szkolną młodzieży i pracę opiekunów. W związku z tym musieliśmy ograniczać aktywność do godzin popołudniowo-wieczornych, lub weekendów. Propagacja niestety też nas nie rozpieszczała, często uniemożliwiając jakiekolwiek łączności w czasie kiedy np. wieczorem mogliśmy być przy radiu.

Na koniec prosimy o stosowanie się do informacji umieszczonych na stronie YOTA lub QRZ.COM dotyczących obrotu kartami QSL. Przypominamy, że naszym QSL managerem jest Brani, OM2FY (qsl@ham-yota.com). Karty QSL za pośrednictwem biura można oczywiście wysyłać, jednak organizatorzy dla ułatwienia pracy przy wysyłce tysięcy kart proszą o zamawianie za darmo na OQRS przez Clublog.
DIRECT QSL - pierwsza karta kosztuje 2,00 €. Każde następne QSO kosztuje 0,00 €.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja